Umów się na wizytę:

+48 500 200 120

Ziołolecznictwo / Kraków / Warszawa / Jelenia Góra

Ziołolecznictwo inaczej fitoterapia

Ziołolecznictwo w Holistic Med

To dział medycyny naturalnej zajmujący się leczeniem ziołami. Polega na stosowaniu leków roślinnych, zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu różnorodnych chorób.

Preparaty stosowane w medycynie naturalnej (zielarstwie i ziołolecznictwie) mogą przybierać różne formy. Z ziół i roślin leczniczych wytwarza się najczęściej: nalewki, maści, tabletki, wyciągi i syropy.

Produkcja leczniczych substancji ziołowych polega zwykle na wytworzeniu maceratu z danej rośliny (lub maceratów różnych roślin, które następnie zostają połączone) z użyciem alkoholu lub bez. Fitoterapia wykorzystuje leki roślinne, czyli takie, w których substancją czynną są rośliny, części roślin lub ich kombinacje.

Lecznicze właściwości ziół i roślin

zostały dostrzeżone już przez najdawniejsze znane nam cywilizacje i posiadają długą tradycję i sprawdzoną skuteczność.

Umów się arrow_forward

Postęp nauk przyrodniczych i medycznych ostatecznie ugruntował pozycję ziołolecznictwa jako z jednego najważniejszych działów medycyny naturalnej i farmakologii.

Stosowanie leczniczych wyciągów z ziół wpływa na ogólną poprawę naszej kondycji i samopoczucia.

Jest doskonałym sposobem na poprawienie trawienia, podniesienie odporności organizmu czy też zapewnienie sobie wzrostu sił witalnych.

Preparaty ziołowe są bogate w witaminy i antyoksydanty, a także mikro- i makroelementy. Fitoterapię można stosować profilaktycznie, przeciwdziałając wystąpieniu schorzeń.

Można ją również stosować leczniczo w terapii wielu chorób.

W sensie czysto leczniczym, zielarstwo i ziołolecznictwo wykorzystuje się m.in. w celu cofania objawów różnych chorób skórnych.

Wyciąg z kwiatów rumianku , stosowany zewnętrznie przynosi ulgę w przypadku problemów skórnych, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.

Za pomocą odpowiednio dobranych wyciągów z ziół można również leczyć takie dolegliwości, jak bezsenność, bóle pleców, wzdęcia, nudności, biegunki i zaparcia.

Co ciekawe, fitoterapia jest także skuteczną metodą radzenia sobie z bardziej skomplikowanymi problemami zdrowotnymi. Jednym z wielu schorzeń, którego rozwój może być powstrzymany po wdrożeniu fitoterapii, są hemoroidy, które wiążą się z bólem i podrażnieniem okolic ujścia przewodu pokarmowego.

Zalecane jest wówczas przemywanie bolesnych miejsc wyciągami z nagietka lekarskiego , rumianku , oczaru wirginijskiego i kory dębu . Ulgę przynoszą również doustnie stosowane preparaty z owoców kasztanowca zwyczajnego oraz ruszczyka kolczastego .

Fitoterapia pomaga także na rozstępy

Przeciążona skóra potrzebuje nawilżenia i samo smarowanie jej dowolnymi olejami może być wyjątkowo efektywne

Umów się arrow_forward

Jeszcze lepsze rezultaty przynosi dodanie do oleju wyciągu z odpowiednich ziół.

Taki naturalny kosmetyk nie tylko pięknie pachnie, ale również doskonale radzi sobie z problemami skórnymi.

Fitoterapię można stosować równolegle z farmakologią kliniczną. Jest wiele schorzeń w przebiegu, których warto zastosować razem leki syntetyczne i roślinne, np. przeziębienie, choroby dróg moczowych.

W przypadku wątpliwości warto uprzednio skonsultować się z fitoterapeutą lub naturopatą.

SZUKASZ DOBREGO FITOTERAPEUTY LUB NATUROPATY?

Skorzystaj z mojego doświadczenia i zapoznaj się z moją pełną ofertą już teraz.

Certyfikowany Naturopata, Fitoterapeuta, Irydolog, Hiropraktyk i Dietetyk Holistyczny w Holistic Med Clinic / Maciej Myśków

Maciej
Myśków

Specjalista Medycyny Naturalnej, Homeopata, Naturopata, Irydolog, Chiropraktyk, Zielarz Fitoterapeuta, Technik Analityki Medycznej, Informodiagnosta oraz Informoterapeuta.

Znajdziesz mnie w Krakowie, Warszawie i Jeleniej Górze.

Więcej arrow_forward
format_quote
"Lecząc swoich pacjentów skupia się nie tylko na finalnym problemie, lecz za każdym razem docieka jej przyczyny."

star

star

star

star

star

Piotr Woś

Przeczytaj całą opinię
format_quote
"Wreszcie trafiłam we właściwe ręce. [...] Dziękuję Panie Maćku za bezinteresowność i pomoc. Z całego serca polecam wszystkim trenującym osobom."

star

star

star

star

star

Magda F.

Przeczytaj całą opinię
format_quote
"Wiedza i sposoby Pana Maćka w stanach ostrych działają szybciej, niż nie jeden lek."

star

star

star

star

star

Alutka

Przeczytaj całą opinię
format_quote
"Do Pani Aleksandry na makijaż permanentny brwi trafiłam z polecenia i Czy ja polecam? Tak! Efekt jest naprawdę rewelacyjny"

star

star

star

star

star

Ania Świdzińska

Przeczytaj całą opinię