Medycyna Holistyczna / Homeopatia / Homeopata / Warszawa / Kraków / Jelenia Góra

PODOBNE LECZYĆ PODOBNYM

Homeopatia w HOLISTIC MED

Homeopatia jest naturalną, holistyczną metodą leczenia uznaną przez Światowa Organizację Zdrowia.

Obecnie praktykuje ją ponad 200 tysięcy lekarzy, a z jej dobrodziejstw korzysta ok 400 milionów pacjentów w prawie 100 krajach!

Powyższe statystyki są dowodem na to, że homeopatia jest wybitnie skuteczną a co najważniejsze bezpieczną metodą leczenia. Jest popularna w wielu krajach Europejskich takich jak Szwajcaria, Francja, Anglia czy Niemcy. Popularność zyskała również w wielu krajach na całym świecie gdzie została uznana przez niektóre rządy jako specjalizacja medyczna i włączona została do narodowego programu opieki zdrowotnej.

(Raport Bornhoft i Matthiessena, 2011)

Sposób działania

Homeopatia jest nauką, która leczy ostre i przewlekłe choroby według praw natury i obejmuje człowieka całościowo.

Umów sięarrow_forward
Homeopatia jest nauką, która leczy ostre i przewlekłe choroby według praw natury i obejmuje człowieka całościowo.

Polega na podaniu osobie chorej substancji w bardzo małych dawkach, która u zdrowego człowieka mogłaby wywołać objawy zbliżone do występujących u chorego.

Traktuje pacjenta jako indywidualność, istotę składającą się z ciała duszy i umysłu.

Dobrze dobrane leki homeopatyczne pomagają człowiekowi odnaleźć stan równowagi oraz samemu zwalczyć występujące objawy.

ZALETY LEKÓW HOMEOPATYCZNYCH

check

Są naturalne i nie zawierają środków chemicznych

check

Są skuteczne a ich efektywność jest potwierdzana w codziennej praktyce lekarzy i pacjentów, publikacjach i badaniach naukowych

check

Wzmacniają naturalne siły odpornościowe organizmu

check

Są dobrze tolerowane a surowce stosowane do produkcji leków homeopatycznych są bardzo wysokiej jakości

check

Leczą i modyfikują przyczyny, nie tylko objawy choroby

check

Nie odkładają się w organizmie (nie zawierają elementów toksycznych)

check

Są bezpieczne, nie powodują działań ubocznych i powikłań

check

Nie wywołują niepożądanych interakcji z innymi lekami

check

Nie stwarzają niebezpieczeństwa przedawkowania

check

Można je stosować dłużej (np. w leczeniu stanów przewlekłych)

check

Mogą być stosowane przez kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią i małe dzieci lub we wszystkich stanach, gdzie mogą wystąpić działania uboczne tradycyjnych leków

check

Są oszczędne: terapia lekami homeopatycznymi jest tańsza, niż stosowanie leków tradycyjnych

GŁÓWNE ZASADY HOMEOPATII

ZASADA PODOBIEŃSTWA
expand_more

Simila similibus curantur czyli podobne leczyć podobnym, to naczelne prawo stosowania homeopatycznych leków.

Do ich wyrobu używa się substancji, które w dużych ilościach mogą być uznawane za toksyny i mieć trujące właściwości. Podając odpowiednio zdynamizowaną dawkę, substancje te wywołują naturalną reakcję obronną organizmu.

W dużym uproszczeniu oznacza to, że jeśli chcielibyśmy wyleczyć wodnisty katar podobny do kataru wywołanym krojeniem cebuli, prawdopodobnie otrzymalibyśmy lek homeopatyczny Allium Cepa stworzony na bazie wyciągu z tego warzywa.

ZASADA DYNAMIZOWANIA LEKU
expand_more

W swoich eksperymentach Hahnemann twierdził, że wbrew ówczesnemu poglądowi, mniejsza dawka substancji leczniczej może wywoływać silniejszą reakcję obronną organizmu.

Substancja ta, aby nie była wyłącznie trująca, powinna być odpowiednio rozcieńczona. Proces rozcieńczania nazwał zasadą dynamizowania. Mówi ona, że im bardziej rozcieńczona toksyna, tym jest ona silniejsza, ale proces leczenia trwa dłużej.

Dynamizowanie substancji leczniczych polega na rozcieńczaniu ich z wodą lub alkoholem i potrząsaniu. Ma tu zastosowanie hipoteza o pamięci wody, a więc o cząsteczkach rozpuszczalnika, które w styczności z substancją leczniczą, nabierają jej właściwości.

ZASADA MINIMUM
expand_more

Zgodnie z tą zasadą, aplikujemy leki pacjentom w minimalnych dawkach. Dawka minimalna oznacza najmniejszą możliwą ilość leku, która spowoduje najmniejsze możliwe wzbudzenie sił witalnych, jednak wystarczające do wywołania niezbędnych zmian.

Dawka jest minimalna, ale odpowiednia dla uzyskania delikatnego efektu leczniczego. Koncepcja dawki minimalnej doprowadziła do opracowania praktycznego procesu, nazwanego potencjonowaniem.

„Zdrowie ludzkie jest uzależnione od perfekcyjnej równowagi, doskonałego balansu, który może zostać zaburzony przez zwykłą drobnostkę i tak samo, zdrowie może zostać doprowadzone do stanu równowagi przez najmniejszą możliwą dawkę medykamentu”.

TEORIA SIŁY WITALNEJ
expand_more

Homeopatia kładzie nacisk na obecność i działanie siły witalnej w żywym organizmie. Organizm ludzki jest całością, składającą się z ciała, umysłu i ducha.

Duch, który jest odpowiedzialny za różne manifestacje życia, został określony przez Hahnemanna mianem „Siły Witalnej”.

„Organizm materialny bez siły witalnej, nie jest w stanie odczuwać, funkcjonować i jest pozbawiony odruchów samozachowawczych; czerpie on wszelkie odczucia i wykonuje wszystkie swoje funkcje życiowe, wyłącznie w oparciu o byt niematerialny (siłę witalną), która ożywia organizm w zdrowiu i chorobie”.

W dobrym stanie zdrowia, to właśnie siła witalna podtrzymuje normalne funkcjonowanie i odczuwanie organizmu. Jednak kiedy siła witalna zostanie dynamicznie zaburzona przez czynnik chorobotwórczy, powoduje to powstanie nieprawidłowych odczuć i funkcji manifestowanych na zewnątrz poprzez ciało pacjenta, w postaci patologicznych znaków i symptomów, których ogół tworzy obraz choroby.

Jeśli z kolei ma zostać ustalona kuracja, to siła witalna musi się aktywizować, bądź zostać zredukowana, w celu aktywacji i wyzdrowienia. Jeśli siła witalna jest zbyt osłabiona i wyczerpana, wtedy żadne działania medyczne, nie będą w stanie pomóc pacjentowi.

Cennik Homeopatii w warszawie, Krakowie i jeleniej górze

Konsultacja Homeopatyczna
299 zł

/ 90 min lub dłużej

Homeopatia w stanie ostrym
249 zł

/ 45 min

WIęcejarrow_forward

Do tej pory żaden lek homeopatyczny nigdy nie został wycofany z użycia!

Nasuwa się tutaj jedno pytanie! a mianowicie..

HOMEOPATIA VS KOŚCIÓŁ

Stanowisko niektórych duchownych, teologów, należy traktować jako ich własne poglądy, a nie reprezentowane przez Kościół. Historia pokazuje, że kościół był i jest przychylny dla homeopatii.

Szukasz dobrego Homeopaty W WARSZAWIE, Krakowie LUB JELENIEJ GÓRZE?

Skorzystaj z mojego doświadczenia i zapoznaj się z moją pełną ofertą już teraz.

Certyfikowany Naturopata, Fitoterapeuta, Irydolog, Hiropraktyk i Dietetyk Holistyczny w Holistic Med Clinic / Maciej Myśków

Maciej
Myśków

Spec. Med. Naturalnej, Homeopata, Naturopata, Irydolog, Chiropraktyk, Zielarz Fitoterapeuta, Technik Analityki Medycznej, Informodiagnosta oraz Informoterapeuta.
Znajdziesz mnie w Warszawie, Krakowie i Jeleniej Górze.

Więcejarrow_forward
format_quote
"Lecząc swoich pacjentów skupia się nie tylko na finalnym problemie, lecz za każdym razem docieka jej przyczyny."

star

star

star

star

star

Piotr Woś

Przeczytaj całą opinię
format_quote
"Wreszcie trafiłam we właściwe ręce. [...] Dziękuję Panie Maćku za bezinteresowność i pomoc. Z całego serca polecam wszystkim trenującym osobom."

star

star

star

star

star

Magda F.

Przeczytaj całą opinię
format_quote
"Wiedza i sposoby Pana Maćka w stanach ostrych działają szybciej, niż nie jeden lek."

star

star

star

star

star

Alutka

Przeczytaj całą opinię
format_quote
"Do Pani Aleksandry na makijaż permanentny brwi trafiłam z polecenia i Czy ja polecam? Tak! Efekt jest naprawdę rewelacyjny"

star

star

star

star

star

Ania Świdzińska

Przeczytaj całą opinię