Praktyka tej starożytnej, delikatnej i naturalnej terapii pochodzi z Azji i Ameryki
Była stosowana przez Indian Hopi. Dzięki ogromnej determinacji ludzi, którzy specjalizowali się w różnorodnych metodach leczenia oraz ich dużej wrażliwości wynikającej z rozwoju duchowego metoda ta dotarła do naszego kraju.
Działanie konch jest silniejsze od świec. Ziołowa świeca Indian Hopi ma kształt rurki, natomiast koncha ma kształt stożka. Długość i średnica świecy dostosowana jest do rozmiaru wejścia przewodu słuchowego pacjenta oraz potrzebnego czasu spalania. Świece wykorzystywane podczas zabiegów wykonywane są według tradycyjnych indiańskich receptur – niektórych składników nie znajdziemy ani w Polsce, ani w Europie, sprowadzane są one ze źródła tej metody, czyli z Ameryki. Świece ziołowe wykonuje się ręcznie z włókna lnianego lub bawełnianego oraz wyselekcjonowanego ekstraktu miodowego, lub wosku pszczelego. Najważniejsze składniki lecznicze to olejki eteryczne i sproszkowane zioła, o składzie i ilości dobranej według indiańskiej tradycji.
Podczas spalania się świecy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym. Powstaje ono na skutek tzw. efektu komina i prowadzi do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok i błony bębenkowej. Ciśnienie krążące dostarcza sprężoną parę olejków, wzbogacona ziołowymi substancjami do wnętrza ucha. W wyniku tego następuje efekt uzdrowienia podrażnionych sfer. Działanie prądu podciśnienia wyciąga osady i zanieczyszczenia z ucha. Podczas procesu spalania, nagrzewająca się blaszka przenosi łagodny, uspokajający prąd ciepła i olejków ziołowych do wnętrza ucha. Lokalnie dostarczane ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi, które wzmacnia immunologiczny system obronny danego miejsca oraz zwiększa częstość krążenia limfatycznego. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii, działa na zakończenia nerwów oddziałując na mało dostępne części układu słuchu.
Niektórzy pacjenci czują znaczną poprawę już po pierwszym zabiegu. Mija ból głowy, ustaje szum w uszach, odblokowują się zatoki. Jednak podstawą terapii jest seria trzech świecowań, przeprowadzanych co drugi dzień. Jeśli dolegliwości są przedawnione, można wykonać zabiegi w cyklu 3, 5, 7, 9 do 11 świecowań.
Wskazania do stosowania zabiegów:
- głuchota,
- delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny,
- podrażnienia uszu lub zatok,
- katar (nieżyt nosa),
- szumy i „dzwonienie” w uszach,
- szumy w uszach i „dzwonienie”,
- efekt uśmierzający w przypadkach drażliwości lub stresów,
- regulacja ciśnienia w przypadkach bólów głowy, lub dolegliwości migrenowych,
- zakłócenia krążenia w uchu,
- lokalna aktywacja limfy i procesów limfatycznych.
- nieżyt nosa w tym alergiczny
- samoistne bóle głowy (bóle naczyniowo-ruchowe i migrenowe)
- rozładowanie stresu i wzmożonego napięcia mięśniowego
- problemy z czystością widzenia i postrzegania kolorów, zmysłem smaku oraz powonienia
- kłopoty z zasypianiem
Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu świecowania uszu:
- otwarty wyciek ropy z ucha
- uczulenie na produkty pszczele
- perforacja błony bębenkowej
Zainteresował Cię powyższy wpis? Zapraszam na konsultację i indywidualnie dobraną terapie do naszego Centrum HOLISTIC MED Clinic.