Ból ramion i barku w ujęciu totalnej biologii

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Maciej Myśków

Udostępnij:

bol-ramion-i-barku-w-ujeciu-totalnej-biologii

Ból ramion i barku w ujęciu totalnej biologii

Ramiona są najczęściej używanymi częściami ciała. W większości nie zdajemy sobie sprawy, że praktycznie są w nieustannym ruchu. Ramię chroni, broni, osłania, sięga, zagarnia do siebie, ale i odpycha, odsuwa. Ramieniem można kogoś przytulić albo trzymać na dystans. Można komuś służyć ramieniem, podać pomocne ramię… można również się na nim wypłakać. Dolegliwości ramion bardzo często występują u osób, które mają wątpliwości co do swoich kompetencji i nie czują się wystarczająco użyteczne w pracy.

Często też występują u osób, które odczuwają smutek, zamykają się w sobie i użalają nad własnym losem. Bóle ramion może odczuwać również osoba, która ma trudność z wyrażaniem siebie, z braniem w ramiona tych, których kocha i ma w związku z tym poczucie winy. Mogą być odpowiedzią ciała na poczucie zatrzymania, utknięcia w jakiejś sytuacji, bezsilności i braku elastyczności.

Mogą być też efektem leku przed zmianą, czymś nowym i nieznanym. Usztywnienie ramion i związany z tym ból wynika też z poczucia nadmiernego obciążenia, przytłoczenia i zbyt dużych wymagań otoczenia. Dolegliwości barku są dość zróżnicowane, bowiem w jego skład wchodzą:

  • staw ramienny,
  • staw barkowo – obojczykowy,
  • staw obojczykowo – mostkowy
  • „staw” łopatkowo – żebrowy (łopatka łączy się z klatką piersiową przy pomocy mięśni).

Etymologicznie bark jest jak miejsce, które tnie, zatem jego dolegliwości mogą wskazywać na okoliczności związane z funkcją cięcia

  • muszę lub chcę coś przeciąć, odciąć się od czegoś lub kogoś,
  • muszę podjąć decyzję,
  • nie mogę podjąć decyzji, czuję się zablokowany,
  • boję się, że ktoś ode mnie odejdzie (odetnie się ode mnie).

Bark mówi również o poczuciu sprawiedliwości a ramię o wsparciu, pomocy

  • nie mogę komuś udzielić pomocy. Rozważając problemy emocjonalne związane z barkami należy również wziąć pod uwagę uczucie dźwigania ciężaru na swoich barkach. W tej części ciała lokują się uczucia przytłoczenia, zniechęcenia, zmartwień, nadmiernego wysiłku, nieufności i nadmiernej podatności na zranienia.

Konflikty związane z bólem barku

  • wszystko na moich barkach,
  • wszystko zawsze spada na moje barki,
  • przyszłość dzieci spoczywa na moich barkach,
  • zrzucił całą odpowiedzialność na moje barki itp.
  • hańba (problem związany z utratą dziewictwa, zaburzeniami erekcji itp.).
  • konflikt podjęcia trudnej decyzji, na przykład związanej z zerwaniem relacji z kimś, kto jest dla Ciebie ważny, poczuciem, że nie zasługujesz na coś - nie zasługujesz na to, by zatrzymać ważną dla Ciebie rzecz lub osobę, w efekcie tracisz to, na czym Ci tak bardzo zależy.

Odpowiedzialność i duże wymagania względem siebie jest jak miecz który dźwigasz. Pozbądź się go, uwierz, do załatwienia wielu spraw nie potrzebujesz ciężkiego miecza. Jedyne, czego potrzebujesz to uzdrowienia a ono nastąpi tylko wtedy, gdy uświadomisz sobie z czego tak naprawdę wynika konflikt.

Każdy konflikt przechodzi fazę aktywną i fazę naprawczą

  • Faza aktywna - w fazie aktywnej, w kościach i tkance łącznej (stawy, chrząstki, ścięgna) zachodzą podobne zmiany. Ilość tkanki zmniejsza się, zanika, "rozpływa". Podczas badania lekarza, może stwierdzić zwyrodnienia, martwicę stawów, zanik płynu stawowego, zablokowanie stawu. W przypadku kości może zdiagnozować odwapnienie, anemię, a nawet osteoporozę. Pamiętaj, bardzo ważne jest, by nie wpadać wówczas w panikę.
  • Faza naprawcza - w fazie naprawczej następuje odbudowa tkanki. W tej sytuacji, podczas badania lekarz, może postawić kolejne diagnozy, takie jak torbiel lub narośl na kości, kostniakomięsak, a nawet guz lub rak kości. W przypadku stawów, lekarz może stwierdzić artretyzm, reumatyzm, zapalenie ścięgien, wypadnięcie dysku, przepuklinę lub rwę kulszową. W tej sytuacji po raz kolejny proszę, nie wpadaj w panikę! Według Totalnej Biologii i Nowej Medycyny Germańskiej te choroby są oznaką zdrowienia.

    Odpocznij wówczas i daj organizmowi czas, by się zregenerował. W tej fazie pojawić się może obrzęk i stan zapalny - wynik tego, że organizm walczy. Z udziałem bakterii namnażają się wówczas komórki, co może wywołać ból. Pamiętaj, że w tej sytuacji ból jest dobrym znakiem i w fazie naprawczej jest oznaką zdrowienia. W przypadku, kiedy ból będzie naprawdę uporczywy, zastosować możesz homeopatyczne remedia przeciwbólowe.

Gdy rozwiążesz trapiący Cię konflikt i przejdziesz fazę naprawczą możesz mieć wrażenie, że Twój ruch jest łatwiejszy, a kości lub stawy silniejsze. To właśnie wskazuje na pełne uzdrowienie. Czasami, aby dostrzec gdzie leży przyczyna potrzebna jest druga osoba.

Zainteresował Cię powyższy wpis? Zapraszam na diagnostykę, konsultację i indywidualnie dobraną terapie do naszego Centrum HOLISTIC MED Clinic.

email
Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby uzyskać dostęp do jeszcze większej ilości wiedzy.

Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Holistic Med Clinic. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności .

Zobacz również

technika-uziemienia-alternatywna-metoda-leczenia-wielu-chorob
Naturoterapia
05/10/2021
Technika uziemienia alternatywną metodą leczenia wielu chorób
arrow_forward
fitoterapia-ziolowym-kluczem-do-twojego-zdrowia
Fitoterapia ziołowym kluczem do Twojego zdrowia
arrow_forward
homeopatia-na-kaca
Homeopatia
15/11/2021
Homeopatia na kaca
arrow_forward
co-z-tym-cbd
Dietetyka
15/09/2022
Co z tym CBD?
arrow_forward